Další ochutnávka bude 16.4. 24 od 17:00 v našem obchodě DererWines, V Podluží 2, Praha 4.
Novinka
Kód: 228

Frazer Woods NV Sparkling Shiraz

700 Kč
Vyprodáno

Šumivé víno nejvyšší kvality z prémiových pozemků Margaret River. K výrobě je použito tradiční francouzské metody. Vína zrají několik let na kalech, čímž se zvýrazňuje jejich charakter a komplexnost, přičemž si zachovávají živé, svěží ovocné chuti.

Unikátní a prostě vynikající....

Do obchodu dorazí v polovině dubna.

 

Kategorie: Šumivá vína
Položka byla vyprodána…

Ročník: 2008

Odrůda: 100 % Shiraz

Vinařská oblast: Margaret River

Obsah alkoholu: 14,3 %

pH: 3,5

Titrovatelná kyselost: 6.0 g/l 

Archivační potenciál: 15 a více let

Degustační poznámky

Kvalita ovoce prosvítá každým aspektem tohoto vína, od bohatého aroma třešní a švestek, až po vytříbené střední patro, bohaté, ale elegantní, s měkkými, velkorysými ovocnými příchutěmi doplněnými o tóny pepře a koření. Rafinovaná struktura postavená kolem nenápadných jemných taninů poskytuje dlouhý, čistý závěr s ovocnými příchutěmi přetrvávajícími až do konce.

Produkce

Ovoce je sbírané ručně a pečlivě zpracované, aby si zachovalo svěží ovocnou chuť a přirozenou kyselost. Základní víno zůstalo na primárních kvasničných kalech prodlouženou dobu a také prošlo částečnou jablečno-mléčnou fermentací, která přispěla ke komplexnosti textury a chuti. Víno bylo poté tradičně lahvováno pro sekundární kvašení a zrání na kvasničných kalech po dobu více než deseti let. Víno je nyní připraveno k vašemu požitku.